Ako sa vzdať ,,lásky“, čo bolí?

Milé dámy, ste vo vzťahu, kde je viac útrap, smútku, hádok, sklamaní či iných nízkych emócií, a napriek tomu si myslíte, že svojho partnera ľúbite? Nízke emócie budeme volať tie, ktoré nám viac berú (najmä našu energiu), ako dávajú, a následne nás oslabujú. Cítite sa aj vy unavené zo vzťahu, v ktorom ste? Premýšľate nad tým, kde ste spravili chybu a prečo sa k vám partner správa neúctivo a klame vás?

V tom prípade ste na správnej ceste v čítaní. Možno nie je náhoda, že ste natrafili práve na tento článok a pustili ste sa do čítania. Vesmír naozaj funguje, a teda to, na čo myslíte, čomu venujete svoje myšlienky (pozornosť), si do života skutočne priťahujete. Je jedno, či niečo chcete príliš, alebo sa niečoho veľmi obávate – tak či onak, je vysoko pravdepodobné, že si vás TO nájde. Vesmírny zákon je tam, kde je nasmerovaná pozornosť – tam prúdi energia.

Položte si otázku, panuje vo vašom vzťahu vzájomná úcta, pokora a dôvera voči druhému? Ak ste odpovedali áno – srdečne GRATULUJEM! V takom prípade máte krásny vzťah. Ak je jasnou odpoveďou NIE... Mnohé si myslíte, že takú lásku nájsť je nemožné... MÝLITE sa. Môžete ju zažiť aj vy, všetko, čo treba urobiť, je opustiť staré vzorce myslenia a správania. Dovoľte si to...

Máte úctu, pokoru, porozumenie či dôveru voči sebe samým? Ak vám niečo z týchto cností chýba vo vašom srdiečku, verte mi, že ten pocit neúplnosti, ktorý cítite, nedokáže nikto vyplniť.

Áno, váš vzťah, v ktorom ste nespokojné, môže byť jednou z lekcií, ktorú vám život ponúka, a prostredníctvom partnera, cez jeho správanie, sa môžu dostávať na povrch hlboko skryté bolesti. Môže ísť o pocit, že nie ste dosť dobré, pekné či šikovné. Hovorí sa, že ľudia, ktorí prichádzajú do našich životov, sú buď zrkadlom, alebo učiteľmi. Od jedných sa učíme a druhí nám zrkadlia naše prežívanie. Preto žena, ktorá má obrovský strach, nedôveru voči sebe samej a pocit, že nikam nepatrí, stretne napríklad násilného muža a zostáva s ním. Vďaka jeho správaniu zostáva tak naďalej v kontakte so svojimi skrytými bolesťami, s ktorými si nevie rady. Znie to bláznivo? Keď ste nahnevané, akých ľudí stretávate? Naopak, keď máte dobrú a srdečnú náladu a usmievate sa – stavím sa, že aj ľudia okolo zrkadlia tento stav. A podobne to funguje aj vo vzťahoch, a to vo všetkých, nielen v partnerských.

Partner, ktorý vás klame či podvádza a vy ste ticho a slepo tolerantné, môže nasadať na bolesť z detstva, ktorá pravdepodobne súvisí s nedostatkom pocitu bezpečia a obrovského strachu zo straty lásky od jedného z rodičov (tu sa kóduje vzorec myslenia ,,nezaslúžim si lásku“, prípadne máme pokrivenú predstavu lásky). A tak z nedostatku dôvery v seba samých máme pocit, že aj klamár či záletník je lepší, ako byť samy. Je to skutočne tak? Opak je pravdou, túto skúsenosť zažívame ako dar, aby sme našli opäť cestu k sebe samým a svoju hodnotu.

Možno toto obdobie vnímate ako prekliatie, ale čo tak sa pozrieť na pohár ako na poloplný? Táto skúsenosť môže byť pre vás darom, vďaka ktorému sa z húsenice stane motýľ. Kým ste pripravené stretnúť pravú lásku, musíte sa na ňu pripraviť – aby ste ju vôbec spoznali. Áno, touto prípravou myslím aj zážitok zo vzťahu, z ktorého neviete ,,vykľučkovať“. Pamätajte na to, že občas musíte iným povedať ,,NIE“, aby ste mohli povedať ,,ÁNO“ svojmu životu a samým sebe. 

Naberte odvahu, pozrite sa na svoj vzťah cez otázky v úvode. Pokiaľ v partnerstve zažívate viac nevyhovujúceho ako lásky a porozumenia, stojíte pred dôležitým životným rozhodnutím. Nebojte sa toho, čo príde, ak odídete z partnerstva, kde ste nešťastné! Je to strach z minulosti, ktorý bráni napredovaniu. Verte, že keď si dáte šancu, ako fénix povstanete z popola. Naučte sa veriť v krásu vesmíru či Božiu prozreteľnosť, pomodlite sa či poproste o vnútornú silu a v správny čas budete vedieť, čo robiť. Je normálne, že pocit z neznámeho vás môže vystrašiť, ale je na vás, či tento strach transformujete trebárs na vzrušenie z novej a lepšej budúcnosti. Máte možnosť voľby a máte v sebe dosť síl na uskutočnenie zmeny! Svoj život máte vo svojich rukách!

Viac článkov o vzťahoch nájdete na www.forstyle.sk .

Zdroj foto: Pixabay