"Začni nový život, ak nie si spokojná s tým, ktorý máš..."

"Začni nový život, ak nie si spokojná s tým, ktorý máš..."

 

Túto radu som dostala pred necelými piatimi rokmi. V prvom momente som vypleštila oči na dotyčného a následne mi išiel v hlave dlhý monológ, ktorý sa niesol v duchu "to je pekne debilná rada". Časom však som začala intenzívnejšie nad radou premýšľať a po pár dňoch mi už jej podstata neprišla ako niečo nemožné. 

 

V živote sa často ocitneme v situáciách, kedy si uvedomíme, že nie sme spokojní so svojím súčasným životom. Je jedno či už ide o pracovné prostredie, osobné vzťahy alebo jednoducho pocit, že sme sa odchýlili od svojich skutočných cieľov a snov. A práve toto je ten moment, kedy namiesto bedákania nad situáciou by sme si mali uvedomiť, že ak sa nachádzame na mieste, s ktorým nie sme spokojné, mali by sme sa z neho pohnúť vpred aj keď presne nevieme kam máme namierené. Dôležité je, že sa niekam pohneme. Celý vesmír je dynamicky a práve tú hybnú silu potrebujeme uviesť do pohybu aj v našej situácií. Je to prvý krok k lepšiemu zajtrajšku.

 

Ľahko sa dá stratiť v dennodennom kolotoči povinnosti a tiež sa dá ľahko zabudnúť na seba, na svoje potreby. Preto je dôležité vedieť si nájsť „ticho“ a počúvať seba. Musíme sa ponoriť do seba, aby sme našli to, čo presne v našom súčasnom živote cítime, že potrebujeme zmeniť. Je užitočné si položiť otázky o tom, čo nás skutočne napĺňa, čo nám chýba a aké sú naše dlhodobé ciele. Keď to budeme vedieť, pomôže nám to na našej budúcej ceste.

 

Cestou k „novému životu“ sa musíme pripraviť na akceptovanie zmien a prispôsobenie sa novým výzvam. Musíme sa vyhýbať pokušeniu vrátiť sa k starým návykom, vedieť sa vyrovnať s neistotou, ktorá môže prísť s neznámym. Výzvy však často prinášajú rast a nové príležitosti, ktoré by sme inak nemohli objaviť.

 

 

Začať nový život nie je vždy jednoduché, ale môže priniesť hlbokú osobnú spokojnosť a naplnenie. V konečnom dôsledku ide o to, byť verným sebe a nebojovať sa odhodlať k zmene, ak to cítime ako nevyhnutné pre svoje šťastie.