Aká som?

titulka slobodna fotka

 

Som žena... žena, ktorá príliš cíti, žena, ktorá príliš rozmýšľa nad vecami – až do zbláznenia.

Žena, ktorá analyzuje každé slovo i gesto a hľadá v ňom význam, aj keď tam žiaden nie je, žena, ktorá sa príliš hnevá, ktorá keď je rozzúrená, búcha do volantu, keď stojí na červenej, hoci potom opäť raz skončí s narazenou rukou.  

Žena, ktorá otrieskala kyticu krásnych červených ruží o auto človeka, od ktorého ju dostala, lebo sa na tú kyticu neskutočne hnevala, a to len preto, že bola symbolom toho, že opäť niekomu dala ďalšiu šancu.

Žena, ktorá stále verí v ľudí, v pravých mužov a hľadá v nich to dobré.

Žena, ktorá keď miluje, dáva automaticky zbohom zdravému rozumu a tie dva diplomy z vysokých škôl môže rovno vrátiť, lebo je schopná úplne iracionálnych vecí, akých by sa inteligentná žena nemala dopustiť.

Som žena, ktorá sa učí cez bolesť, zrejme to inak neviem. Aj keď sa potom často pýtam Boha či vesmíru, prečo práve ja... Za čo som si to zaslúžila, čo robím zle, čo mám robiť inak, aby sa nediali v mojom živote veci, ktoré mi ubližujú, ktoré má zrazia na kolená...

A keď sa zasa postavím a ja sa vždy postavím, poviem si: „V poriadku, tak čo ešte na mňa, život, máš? Tak poď do toho, ukáž mi, čo sa eštemám naučiť a čo mám zvládnuť. Ja to zvládnem a uvidíme kto z koho.“ Zúfalé? Nie. Len som si už vedomá rozhodnutí, ktoré robím, a budem ich robiť po svojom. Ak sa mám ešte párkrát zrútiť do bezodnej priepasti, zrútim sa, ale už sa nebojím. A viete prečo? Lebo viem, že to zvládnem, viem, že dokážem žiť sama so sebou, lebo robím rozhodnutia a správam sa podľa toho, ako to cítim. V danom momente robím to najlepšie, čo viem – zo srdca. Som verná sama sebe a nepripútaná k ničomu. A kým mám samu seba a dokážem so sebou žiť, vždy všetko zvládnem.

 

Jarmila

 

Viac nájdete v knihe (Slobodná) - /edicia--ne-verna/-slobodna--2--diel/