Séria kníh (Ne)verná - 5 dielov

–19 %
seria pre Misku
€65,96 –19 % €53
Skladom

Silný príbeh jednej ženy v sebe ukrýva množstvo krásnych myšlienok a poznaní, ktoré ak by prišli do jej života skôr, nemuselo by sa stať... Hoci, niekedy je dobré, ak sa nám v živote dejú aj zlé veci. Dušana je toho dôkazom. Vďaka nim totiž prídeme na to, kým skutočne sme a čo k životu nutne (ne)potrebujeme.

Séria kníh (Ne)verná obsahuje všetky knihy od autorky Jarmily Slovákovej: (Ne)verná, (Slobodná), S pokojom v duši, SI TO TY, Kúsok každej z nás.

Výber z recenzií od spokojných čitateliek: 

Martina, 12.5.2021

Mala som možnosť spoznať Jarku na besede u nás, na prvej besede, ktorú mala. Zakecali sme sa a nakoniec sme skončili na kávičke neďaleko knižnice. Sériu (Ne)verná ale aj jej ďalšie knihy odporúčam všetkými desiatimi. Mne osobne dali do života mnoho, autorka, aj hlavná postava sa mi stali srdcu blízke. Knihy mi pomohli rozhodnuť sa, vďaka jej myšlienkam som získala iný pohľad na vlastný život a zmenila som ho. Za toto "nakopnutie" jej budem do konca života vďačná.

Lucia D., 7.5.2021

Knižočka je úžasná.....myslím, že veľa žien sa v nej nájde ..veľa z nás prežíva podobne veci, i keď nie možno az take extrémy ako hlavná hrdinka Dušana, ale často zabudneme na seba, kým sa staráme o rodinu...prípadne sa tak zamilujeme, ze stratíme same seba...veľmi pekne napísané a určite budem zvedavá , ako to pokračuje..

Lea Vašková, 17.7.2020

Pokračovanie príbehu hlavnej hrdinky z prvej knihy vás znovu udrží pri knihe až do poslednej strany. Neočakávané zvraty, emočné situácie a citeľná realita príbehu sa autorke naozaj vydarila. Ak ste si prečítali prvú časť, Slobodnú si nemôžete nechať ujsť.

Soňa, 31.07.2019

Z kníh je cítiť, že Jarka tam zanechala kus svojej duše. Séria kníh je motiváciou a nádejou, že nikdy nie je neskoro spraviť zdanlivo ťažké a zároveň oslobodzujúce rozhodnutie a prestať lipieť na obmedzujúcich presvedčeniach, ktoré nám v živote prinášajú kadečo len nie spokojnosť! Ak prechádzate vo vzťahu náročným obdobím odporúčam prečítať si sériu knižiek! Je to úplne iné čítanie, k veľa myšlienkam sa opätovne vraciam. Ďakujem Jarka.

Detailné informácie

Podrobný popis

(Ne)verná - 1.diel

Najhoršia je nevera, ktorú páchame sami na sebe. 

Príbeh ženy, ktorá stratila samu seba v každodennom živote. Príbeh o bolesti v duši, o mužoch v jej živote, o vášni, ktorá príde, keď ju najmenej čaká, o ľuďoch, ktorí jej zasiahli do života a nechali nemiznúcu stopu.​Príbeh hlavnej hrdinky Dušany sa začína jej rozprávaním o detstve a význam tejto kapitoly sa postupne čitateľovi odkrýva v príbehu ženy, ktorá zomrela rukou svojho manžela a jej osoba sa v snoch objavuje Dušane. V čiastočne autobiografickom príbehu zohráva svoju úlohu aj Dušanin manžel Maroš, ktorý je jej prvou láskou, no ich vzájomný vzťah je ovplyvnený hádkami a domácim násilím. Linda, najlepšia priateľka hlavnej postavy, plní v knihe úlohu „svedomia“ hlavnej hrdinky, otvára jej oči a veľmi často hovorí veci, ktoré sa ťažko počúvajú. V hraničnom období, kedy je Dušana vyčerpaná zo situácie v domácnosti, no pred okolím hrá úlohu šťastnej manželky, sa stretáva s Danielom. Dokáže nájsť šťastie s ním?

(Slobodná) - 2.diel série

Budeš vedieť, že niečo nadobro skončilo, keď sa toho vzdáš a pocítiš slobodu namiesto straty. „ Emily Maroutain

Život Dušany začína naberať rýchly spád a v priebehu niekoľkých týždňov rázne vyrieši problémy, ktoré dlhé roky tlačila pred sebou. Nie kvôli pohodlnosti, ale kvôli strachu zo zmeny, novej životnej etapy a pocitu, že žije predovšetkým pre iných. Keď však odíde z nefunkčného vzťahu, nájde si vlastné bývanie a rozhodne sa začať nový život, zisťuje, že sa predtým bála zbytočne. Stratiť niekoľko vecí, ktoré boli roky súčasťou jej života, znamená… stať sa slobodnou. Pochopenie faktu, že kým je verná sama sebe, má predovšetkým samú seba a dokáže so sebou žiť,  zvládne vždy všetko, nech akokoľvek ťažké to je.  Avšak stále nad ňou visí niečo, s čím sa ešte nevyrovnala, na čo nedokázala zabudnúť, čoho sa nedokázala vzdať. Snaží sa preraziť hlavou povestný múr a možno nevidí všetky dôsledky. Keď sa zdá, že prišlo úplné oslobodenie, vráti sa on… Daniel – dar i trest zároveň. Človek, ktorý jej pripomenie, že pred svojimi citmi neujde, nech sa ich snaží akokoľvek pochovať. Nezmiznú z našej duše samy, musíme pátrať po ich príčine. Inak riskujeme viac, ako si spočiatku myslíme…

S pokojom v duši - 3.diel série

Všetko, čo si želáme, všetko, po čom túžime, všetko, čím sme, máme v sebe.

Pobláznená myseľ nie je pripravená na lásku. Všetky tie prebdené noci, nechuť jesť, trasúce sa kolená a blažený výraz na tvári sú len predzvesťou veľkého sklamania. Čo rýchlo začína, rýchlo sa aj končí. Zmizne to z našich životov preč tak, ako to aj prišlo. Pravá láska je sprevádzaná rozvahou, miernou neistotou a pokojom. Ten je najdôležitejším ukazovateľom. Čo už na začiatku nie je pokojné, skončí sa búrkou. Na pravej láske treba pracovať, nepríde sama, nezačne rásť bez toho, aby sme ju polievali. Je to dlhý a náročný proces, ktorý sa nikdy nekončí. Tak ako láska samotná. Ani tá nemá koniec.

SI TO TY - 4 diel série
 
Pretože jedinou osobou, ktorá môže vo svojom živote niečo zmeniť, SI TY.  Si to práve ty, kto si musí uvedomiť, že takto to už ďalej nejde, a hocičo iné - skutočne hocičo, čo na teba teraz čaká, už nemôže byť horšie ako to, čo si prežívala predtým.

 

Voľné pokračovanie série (Ne)verná sa od predošlých troch častí nemálo odlišuje. Autorka v tejto knihe rozoberá nielen udalosti, ktoré skrížili Dušaninu cestu životom, ale takisto sa čitateľom prihovára s doposiaľ najväčšou úprimnosťou, akú v jej knihách nájdeme. Spomína na mnohé zážitky z vlastnej minulosti, poukazuje na to, ako sa sama vyrovnala so svojimi osobnými tragédiami a do konceptu zapája aj svoje čitateľky a ich príbehy.  
Vďaka tomu má čitateľ pocit, že sa "rozpráva" so svojím priateľom. Že nečíta len banálny príbeh s jednou zápletkou. SI TO TY dodá každému silu kráčať ďalej, nech sa v jeho živote deje čokoľvek. A čo je najpodstatnejšie - ukáže mu, že sa netreba báť zmien. Ani tých radikálnych a naoko priam drastických. 
 
NOVINKA - Kúsok každej z nás 

Otvorene a od srdca, s láskou... o nás ženách. Malá, chutná kniha, plná krásnych myšlienok, myšlienok na zamyslenie, na precitnutie a uvedomenie si. Kniha, ktorá pohladí vašu dušu ženy. O chvíľach, ktoré nás formujú, o situáciach, kedy si myslíme, že sme na dne svojich síl. 

Veľmi si sa zmenila.“

Áno, zmenila som sa. Posledné štyri roky boli pre mňa plné zmien, neočakávaných udalosti, prekvapivých zistení, emočných precitnutí, ale hlavne dôležitých poznaní. Bola to cesta plná bahna samej k sebe. Pochopiť a mať rada klamárku, sudkyňu, malé dievčatko i silnú ženu. To má naučili posledné štyri roky.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Séria (Ne)verná
Rozmer kníh zo série: 19,4x13,4 cm (vxš)
Rozmer knihy Kúsok každej z nás: 15,5 x 11,5
Väzba (Ne)verná, (Slobodná): tvrdá
Väzba S pokojom v duši, Si to ty, Kúsok každej z nás: mäkká
Počet strán (Ne)verná: 186
Počet strán (Slobodná): 152
Počet strán S pokojom v duši: 150
Počet strán Si to ty: 150
Počet strán Kúsok každej z nás: 104
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019: Kúsok každej z nás
Vydavateľstvo: JJK trade,s.r.o.
ISBN (Ne)verná: 978-80-972715-0-3
ISBN (Slobodná): 978-80-972715-7-2
ISBN S pokojom v duši: 978-80-972715-2-7
ISBN SI TO TY: 978-80-99909-00-8
ISBN Kúsok každej z nás: 978-80-99909-01-5
Váha série: 1,100 g
Dodacia lehota: tovar zvyčajne expedujeme do 24 hodín